Beyazgül Davet ve Toplantı Merkezi

2021 Düğün Salonları Ne Zaman Açılacak ?

2021 Düğün Salonları Ne Zaman Açılacak ?

Evlenmeyi düşünen tüm gelin ve damat adalylarının aklında ortak bir soru. Düğünler ne zaman başlayacak ? Düğün Salonları ne zaman açılacak ? Düğün yasakları ne zaman kalkacak?

2020 Yılı Mart ayı itibariyle corona virüs ülkemize giriş yaptı ve 2020 Mart ortasından beri ya düğünler yapılamıyor ya da belirli kısıtlamalarla dönem dönem düğün ve davet organizasyonlarının yapılmasına müsaade edildi. Mart 2020 – 1 Temmuz 2020 tarihleri arasında tüm organizasyonlar yasaktı. Temmuz ayı itibariyle sosyal mesafe ve maske kısıtlamasıyla düğün yapılmasına izin verilirken ilerleyen tarihlerde her türlü eğlence, temasa sebep olabilecek avtivite, ikram servisi yasaklandı. Hafta içi 21.00 ve hafta sonu tam sokağa çıkma yasağının da gelmesiyle düğün sektöründe organizasyonlar tamamen durdu. Peki düğün salonları ne zaman açılacak ?

Düğün salonları Ne zaman Açılacak ?

Düğünlerin ne zaman başlayabileceği konusunun yanıtı Cumhurbaşkanlığı’nda. Cafe restaurant sektörü paket ve gel al servise kapalı, pek çok kısıtlama mevcut. Cumhurbaşkanlığı’ndan henüz net bir açıklama yok ancak aşılamanın başlaması ve eğitim kurumlarında bazı yasakların kalmasıyla evlenmeyi bekleyen çiftlerin de gözü Cumhurbaşkanlığı kararlarına çevrildi. Her an gelebilecek bir kararla düğün, nişan, kına gibi organizasyonlar ilk etapta bazı kısıtlamalarla da olsa başlayabilir. Tahmini olarak davet ve eğlence sektörü planlamalarını mart ayı itibariyle sektörün harekete geçeceğini öngörmekte.

Düğün Yasakları Neler ?

En son yapılan merasimlerde;

 • Tüm davetlilerin maske takması
 • İçeri giriş yapan davetlilerin ateş ölçümü ve iletişim bilgilerinin alınması.
 • Tamasa sebep olabilecek tüm oyun vb. aktivitelerin yapılmaması.
 • Takı merasiminin gelin damat üzerine takılmadan sandığa atılmaması.
 • Tebrik merasiminin yapılmaması
 • Canlı müzik, eğlence aktivitelerinin yasaklanması.
 • Çocuk oyun eğlence alanlarının kaldırılması.
 • Su hariç tüm ikramların yasaklanması.
 • Merasimin nikah formatında 1 saati geçmeden yapılması.
 • Her masada dezenfektan bulunması.
 • Uygun yerlerde dezenfektan bulunması.
 • Tuvaletlerdeki üfleyerek kurutma tipi cihazların kullanılmaması.
 • Giriş ve bazı bölümlere 14 kural ve içeride uyulması gereken kuralların görülür şekilde belirtilmesi.
 

şeklinde uygulanıyor.

Kınalara Ne Zaman İzin Verilecek ?

Düğünlerin ne zaman başlayabileceği yanında en çok merak edilen diğer bir konu da kına organizasyonlarına ne zaman izin verileceği. Bildiği gibi düğünlere bazı kısıtlamalar getirilirken kına ve nişan organizasyonları da tamamen yasaklanmış bunun sonucunda pek çok çift kına merasimlerini gerçekleştirmemiş ya da düğünlerini ileri bir tarihe ertelemek zorunda kalmıştı.

2021 Yılında kınaların ne zaman başlayacağı konusunda da henüz net bir açıklama yapılmazken, sektörde kısıtlamaların kademeli olarak yapıldığı gibi açılmalarında sıralı olarak yapılması ve Mayıs-Haziran ayları itibariyle kınalara da izin verileceği sektör önde gelenleri tarafından öngörülüyor.

Şuan Düğünler Nasıl Yapılıyor ?

Şuan (21.01.2021) düğün törenlerinin olduğu tüm saat aralıkları sokağa çıkma kısıtlaması mevcut bu sebeple gerek belediye nikah daireleri, gerek oteller, gerekse düğün salonlarında sadece nikah formatında sadece haftaiçi ve öğlen saatlerinde merasimler yapılabilmektedir.

Evlenmeyi Bekleyen Çiftler Ne Yapmalı ?

2021 İtibariyle içinde bulunduğumuz zorlu süreç konusunda iyimser gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.
Sadece düğün sektörü ve çiftler için değil hemen hemen tüm sektörler ve insanlar ciddi derecede etkilendi, bu durum bitmek, hayat bir şekilde normale dönmek zorunda. 60 Yaş üzeri kişiler de aşılandığında yasakların kalkacağını, düğün, kına, nişan ve diğer tüm merasimlerin başlayacağına inanıyoruz. Siz de evlilik programınızı Ramazan öncesi Mart ayına ve ya biraz daha garanti altına almak isterseniz Ramazan sonrasına alabilirsiniz. Şuan yaşanan gelişmeler bunu gösteriyor.

Merak ettiklerinizi, paylaşmak istediklerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz. Bizi aşağıdaki sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Exit mobile version